W ramach preorientacji zawodowej przedszkolaki w naszym przedszkolu na co dzień wzbogacają swoją wiedzę na temat zawodów. Zgodnie z realizowaną tematyką dotyczącą urządzeń elektrycznych wszystkie dzieci z naszego przedszkola 6 marca uczestniczyli w warsztatach które poprowadził p. Kamil Węgrowski, który jest elektrykiem. Pan Kamil opowiedział dzieciom jakie są źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak on trafia do naszych domów. Również opowiedział o swojej pracy, na czym polega zawód elektryka, zaprezentował narzędzia, których używa na co dzień, bez których współcześnie nie wyobrażamy sobie życia. Spotkanie było okazją do zapoznania dzieci z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa podczas używania urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Przedszkolaki miały okazję zamienić się w małych naukowców i sami eksperymentować. Najciekawsze eksperymenty to:
⭕️ naelektryzowany balon
⭕️ prąd z cytryny
⭕️działanie prostego silniczka z użyciem magnesu baterii i drutu miedzianego
⭕️ doświadczenie z prądnicą i wiele innych.
Warsztaty rozbudziły w dzieciach ciekawość, dostarczyły dużo radości i satysfakcji, wzbogaciły o nowe doświadczenia.
Dziękujemy p. Kamilowi za ciekawe spotkanie i gadżety które otrzymały przedszkolaki. Rodzicom dziękujmy za zasponsorowanie Plazmowej Kuli Świetlnej na cele edukacyjne.